Loading

O firmie

Dane kontaktowe

Historia
Jesteśmy rodzinną, polską firmą, która istnieje od 1989 roku
EKOPLON to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie produkcji środków żywienia zwierząt hodowlanych oraz nawozów dolistnych.
2019
2019 Jesteśmy z Wami już 30 lat! Dziękujemy!
2018
2018 Oddanie do użytkowania ośrodka badawczo - rozwojowego przy fermach brojlera kurzego w Potoku.
2016
2016 Przekształcenie spółki akcyjnej w sp. komandytową. Oddanie do użytku pierwszej fermy tuczu brojlera kurzego w Potoku.
2015
2015 Oddanie do użytku nowej wytwórni pasz z nowoczesnym laboratorium.
2011
2011 Zakup wytwórni pasz w Baborowie.
2007
2007 Oddanie do użytku pierwszej wytwórni pasz i koncentratów. Rozpoczęcie produkcji pasz pełnoporcjowych.
2006
2006 Budowa i oddanie do użytku magazynu wysokiego składowania wyrobów gotowych.
2000
2000 Przeniesienie siedziby firmy do Grabek Dużych.
1997
1997 Zakończenie kolejnego etapu modernizacji zakładu i przeniesienie produkcji środków żywienia zwierząt do Grabek Dużych.
1994
1994 Zakup obiektu produkcyjnego i przeniesienie produkcji nawozów z Kielc do Grabek Dużych.
1992
1992 Rozpoczęcie produkcji mieszanek mineralno - witaminowych EKOMIX.
1990
1990 Dołączenie do grona właścicieli dr Stefana Sajkiewicza.
1989
1989 Przeniesienie firmy do Kielc i przekształcenie w spółkę akcyjną.
1988
1988 Założenie firmy jako spółki cywilnej przez prof. J. Sajkiewicza i Z. Kręta w Błędowie k. Grójca. Powstanie nawozów marki EKOLIST.
EKOPLON to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu produkcji środków żywienia zwierząt hodowlanych oraz nawozów dolistnych.
Icon2 W okresie swoich trzydziestu lat istnienia, EKOPLON stworzył jedne z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych, w których nowoczesne technologie i systemy zarządzania oraz kompetentne i zaangażowane zespoły wytwarzają najwyższej jakości produkty stosowane i znajdujące uznanie u szerokiego grona producentów żywności.

Nasze nowoczesne laboratoria  badawcze, zatrudnieni w nich specjaliści oraz wdrożone procedury kontrolne gwarantują najwyższej jakości powtarzalne produkty spełniające oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

Nasi eksperci dbający o stały rozwój oferty produktowej, monitorujący zmieniające się potrzeby konsumentów stale ulepszają już istniejącą ofertę oraz wprowadzają nowe rozwiązania oczekiwane przez rynek.

W naszym Instytucie  Brojlera zajmującym się testowaniem nowych programów żywienia sprawdzamy w badaniach ścisłych i fermowych każdy nowy program przed jego wprowadzeniem na rynek.

Icon2 Nasze produkty, jak również surowce stosowane do produkcji, są całkowicie bezpieczne oraz spełniają najwyższe standardy obowiązujące w Unii Europejskiej.

O wysokiej jakości naszych wyrobów świadczy ich zgodność z wymogami Systemu Zarządzania Jakością, potwierdzona uzyskanymi Certyfikatami: ISO 22 000:2005, GMP+B1, GMP+MI105 Controlled oraz PIM.

Icon3 EKOPLON jest przyjazny środowisku.

Nasze produkty są przyjazne dla środowiska. Dostosowujemy procesy produkcyjne, organizacyjne i nasze technologie do najwyższych standardów i wymogów ochrony przyrody. Angażujemy aktywnie naszych partnerów społecznych i biznesowych do działań na rzecz wspólnego dobra, jakim jest nasze środowisko naturalne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Nasi doradcy są również do Państwa dyspozycji.

About
350 pracowników
1600 klientów
300000 ton wyprodukowanych towarów
260000 ton zakupionych surowców
misja i wizja
Znaczenie nazwy firmy EKOPLON ma ścisły związek z misją i wizją firmy.
Logo EKOPLON nie zmieniło się przez wszystkie lata istnienia firmy. Wersja logotypu z roku 1988 nadal stanowi rozpoznawalny i trwały symbol działalności EKOPLON.

Przedrostek EKO jest pochodzenia greckiego (gr. oíkos = ‘dom, gospodarstwo’), w założeniach ma związek z gospodarstwem (skrót od ekonomiczny) oraz ze środowiskiem naturalnym, otoczeniem i jego wpływem na jakość życia i rozwój. Słowo PLON ma znaczenie szersze, poza rolnicze. Zgodnie z synonimami tego słowa, oznacza ono dla naszej firmy dobrodziejstwo, korzyść, dzieło, efekt pracy, pożytek, które to możemy określić mianem: ZYSK - dla firmy i otoczenia, na które firma ma wpływ.

Nasza misja Nasza misja

Z dbałością o ludzi i środowisko rozwijamy rodzime rolnictwo.

Nasza wizja Nasza wizja

Chcemy być najbardziej cenioną firmą produkującą środki żywienia zwierząt i nawozy w Polsce.

Zarząd
Stefan Sajkiewicz
Prezes Zarządu
Stefan Sajkiewicz
Właściciel firmy
Katarzyna Głowacka
Wiceprezes Zarządu
Katarzyna Głowacka
Dyrektor finansowy
Nasze marki