Loading
Nasze zakłady
Instytut Brojlera EKOPLON
Instytut Brojlera EKOPLON to nowoczesny kompleks badawczy oddany do użytku w 2019 r.

Kompleks składa się z dwóch hal testowych o powierzchni 1000 m2 oraz z czterech obiektów produkcyjnych przystosowanych do odchowu brojlera kurzego i testów na dużej populacji. Instytut Brojlera EKOPLON to również nowoczesne, w pełni wyposażone laboratorium, które pozwala na przeprowadzanie niezbędnych badań i analiz.

Instytut Brojlera EKOPLON

Dane kontaktowe

W skład kompleksu wchodzą:

  • Ferma doświadczalna dwa sektory doświadczalne, w których stado podzielone jest na 48 kojców zapewniających wysoką dokładność pomiarów badawczych w teście. Na fermie doświadczalnej prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami naukowymi, które mogą stanowić wartościowy element rozwojowy produktów do żywienia stad brojlerów.
  • Laboratorium weterynaryjne - w którym bada się ocenę po ubojową tuszki z testów prowadzonych na fermie doświadczalnej.
  • Ferma aplikacyjna 4 budynki hodowlane na 40 tys. brojlerów każdy, w których w warunkach fermy produkcyjnej prowadzone są testy żywieniowe aplikacji najlepszych rozwiązań opracowanych wcześniej na fermie doświadczalnej.

Instytut Brojlera EKOPLON posiada zaplecze dydaktyczne, w którym prowadzone są szkolenia dla hodowców, doradców żywieniowych oraz studentów.

Nasze marki